facebook
instagram
twitter
youtube
linkedin
0 (272) 215 32 02
HİZMETLERİMİZ
Neler Yaparız
Matwork Pilates

Matwork Pilates

Afyon Spor Salonu| Afyon Pilates | Matwork  Pilates

Tamamıyla farklı bir vücut için Pilates en etkili egzersiz metodudur. Omurga çevresindeki durağan kasları çalıştırma, kas kazanımını ve kuvvetlenmeyi içten dışa doğru sağlamasıyla bedende sıkılaşma, anatominize en uygun vücut şekillenmesi ve daralma elde edilir. Sağladıgı  mükemmel daralma ile ince ve uzun görünmenizi sağlar.


Sırt ve Bel Ağrıları günümüz koşullarında her kesin şikayetçi olduğu bir durumdur.Özellikle masa başında uzun saatler çalışmak zorunda olan kişilerin ortak yakınması olmakla beraber, bir veya birden fazla gebelik geçiren hanımların gebelik nedeniyle vücutlarında yaşanan deformasyonun en önemli nedeni gevşemiş karın ve sırt kaslarıdır. 


Gebelik süresince bedene binen ekstra yük ve gebeliğin sonucu olan gevşemiş karın ve sırt kasları belinizin ve dolayısıyla omurganızın büyük bir destekten yoksun kalmasına neden olmaktadır.


Sırt ve bel ağrılarından kurtulmanın yanında mükemmel bir karına sahip olmak Pilatesin önemli kazançlarından biridir.

Sağlıklı ve güçlü bir bel için doğru ve düzenli egzersiz yapmak gerekmektedir.

Bel fıtığı ve boyun fıtığı olan kişilere özellikle önerilen Pilates ile vücudumuzun eğilip kalkmak gibi temel hareketlerini destekleyen kas guruplarının güçlendirilmesi sağlanmakta ve kişiler meydana gelmiş tüm sinir sıkışmalarının yarattığı ağrılardan ve sıkıntılardan kaslarını kuvvetlendirebildikleri derecede kurtulabilmektedirler.  
Ancak gelişi güzel yapılan yanlış ve ağır egzersizler yarardan çok zarar verebilir. Pilates’in hedefine ulaşabilmesi için en önemli unsur doğru eğitmenlerle çalışmaktır.

Joseph Pilates’in ‘’Doğru yapılan iki hareket, düşünmeden ve kontrolsüzce yapılan on hareketten daha iyidir’’sözü eğitmenin önemini açıklamaktadır.

Matwork Pilates | Spor Salonu Afyon | fitpoint | Kadınlara Özel Pilates ve Fitness Salonu
Web Tasarım İzmir © 2015