facebook
instagram
twitter
youtube
linkedin
0 (272) 215 32 02
HİZMETLERİMİZ
Neler Yaparız
Bosu Dersleri

Bosu Dersleri

Afyon Spor Salonu | Afyon Pilates | Bosu

 

Bosu Topu ile yapılan egzersizler özellikle dengeyi geliştirirken kullanımına göre kas güçlenmesini sağlar ve konsantrasyonu arttırır. Müskülerhipertrofi(kas büyümesi) açısından ise düşük etkilidir.

Bosu antrenmanları ile egzersiz çeşitliliğinin yanına eğlence de eklenir.Aerobik ve yoga egzersizleri sırasında kullanıldığında ise antrenmanı daha zorlu ve daha ilginç bir hale getirir. Hafif gevşeme, germe ve yoğun egzersiz programlarında harikadır.Bosu ile yapılan esneme hareketleri kasları güçlendirir ve vücudun dengesini sağlar.

BosuTopu sabit olmadığından aynı konumda kalmak için alt ve üst vücudunuzdaki dengeleyici kasları kullanmak zorunda kalırsınız. Buda vücudunuzdun balansını geliştirmenize yardımcı olur.

Antrenmanların zorluk direnci kullanılan yüzeylerin değiştirilmesi ve hareketlerin çeşitlenmesi ile sağlanır. Bosu antrenmanlarının zorluk dereceleri ayarlanarak hayatında hiç spor yapmamış bir insan tarafından da, ileri düzey bir sporcu tarafından da uygulanabilmektedir.

Denge merkezi sürekli değişen düz yüzey gerçekleştirilen egzersizler sırasında ağırlık merkezinin sürekli korunması gerektiğinden bu egzersizler oldukça zordur. Bu yüzeyde alt beden egzersizlerinin yanı sıra üst beden, şınav, spin, twist gibi egzersizler de yapılır.

Uzun süredir yaptığınız tekdüze antrenmanlardan sıkıldıysanız,cardio ve denge egzersizlerini maksimum düzeyde ve bir arada yapmak istiyorsanız Bosu’yudeneyimleyip etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bosu Dersleri | Spor Salonu Afyon | fitpoint | Kadınlara Özel Pilates ve Fitness Salonu
Web Tasarım İzmir © 2015