facebook
instagram
twitter
youtube
linkedin
0 (272) 215 32 02
BLOG

BLOG

GÜNE ENERJİK BAŞLA

Güne kaliteli bir başlangıç yap. Sabah mahmurluğunu üzerinizden atıp güne zinde başlamanız için kollarınızı, sırtınızı, bacaklarınızı gerin. Hafif egzersiz hareketleri ile kan dolaşımınızı artırabilirsiniz. Sadece 15 saniyenizi harcayarak açık pencere önünde kollarınızı yukarıya kaldırarak gerinin. Ayak parmaklarınızı ve dirseklerinizi açıp kapayarak vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırın. Hem temiz ve taze havayı solumuş olacak, hem de güne fiziksel olarak çok iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız.

Devamı

SPOR YAPKENDİNİ İYİ HİSSET

Spor yap kendini iyi hisset Birkaç hafta düzenli egzersizden sonra Akciğer kapasiteniz artar. Kalbiniz ve kan damarlarınız daha iyi çalışmaya başlar. Daha güçlü olursunuz. Kandaki hemoglobin seviyesi yükselir. Kırmızı kan hücrelerinin sayısı her metreküp kanda 5 milyondan 6 milyona çıkar. Bağışıklık sistemi güçlenir Kandaki şeker seviyesini vücudunuz düzenler. Vücudunuzun yağ depolama oranı azalır. Birkaç ay düzenli egzersizden sonra Strese karşı daha dayanıklı hale geliriz. Depresyona karşı korur. Kaslarınıza giden oksijen artar, kılcal damarda kan dolaşımınız da artar. Düzenli hareketler yapmak sinir sisteminizi de güçlendirir. Beyinsel aktiviteler artarken, daha hızlı karar verirsiniz.

Devamı

SPORUN İŞ YAŞAMINA FAYDALARI

Sporun iş hayatınıza katkısını küçümsemeyin! İş hayatının yoğun stresini azaltabilmek ve haftaya çok daha zinde bir şekilde başlamak isteyenler artık spor yapmaya çok daha fazla önem veriyor. Performans ve kondisyonda iyi seviyede olmayı sağlayan Reformer, vücudunuzu kontrol edebilmenizi sağlıyor. Çalışırken yaşanılan boyun ağrıları, eklem ağrıları ya da klavye kullanmaktan oluşan ağrılar, Reformer egzersizleriyle son buluyor. Vücuttaki tüm kas gruplarının aynı anda ve eşit düzeyde çalışmasını sağlayan Reformer, diğer tüm egzersiz aletlerinden farklı olarak vücudu kuvvetlendiriyor ve sakatlanmayı en aza indirerek güvenli olma özelliğini koruyor. 

Devamı

NEGATİF İNSANLARDAN UZAK DURUN

Daha iyi bir yaşam için size negatif enerji veren insanlardan uzak durun. Negatif olan bir insan, konu ne olursa olsun her zaman söyleyecek kötü ve olumsuz bir şey bulur ve genelde asık bir surata sahiptir. Konu ne olursa olsun her şeye "olmaz" noktasından bakar, pozitif enerjileri zayıf negatif enerjileri güçlüdür. Sizin gibi düşünen, size her zaman tebessümle bakacak ve nazik bir ruha sahip insanlarla daha çok görüşmeye çalışın. Yeniliğe açık, cesaretlendiren, destek veren gözleri ışıldayan ve "neden olmasın ki denemek lazım" diyen kişilere hep yakın durmak daha iyidir.

Devamı

SPOR ve HASTALIKLARDAN KORUNMA

  Hastalıklara karşı spor ve doğal beslenme ile  korunun. Bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmede düzenli yapılan sporun çok büyük faydası vardır. Hafif bir egzersiz bakterilerin akciğerde toplanmasını engeller. Bağışıklık sisteminin gücünü artırır. Bunu kanda antikorların dolaşımını artırarak yapar. Bağışıklık sistemini iyi düzeyde tutmak için günde en az 20 dakika, haftada 3 kez 35 – 45 dakika egzersiz  yapmak gereklidir.

Devamı

PİLATES NEDİR?

•Zihin ve nefes kontrolü ile en dipteki karın ve omurga kaslarına odaklanan egzersiz sistemidir •Kişiye özel uygulanan programla omurga sağlığını ve beli koruyup sakatlanma riskini azaltarak özellikle karın bölgesi kasları olmak üzere tüm kasları kuvvetlendirip sıkılaşmasını sağlayan bir metottur. •Pilates, kasların kütlesel büyümeleri yerine, uzun, sıkı, güçlü ve esnek kaslara sahip olmamızı sağlar. •Postürdeki hizaları oluşturan eşit kas kuvveti ve esnekliğin optimum seviyeye gelmesine yardımcı olur. •Nefes pilateste çok önemlidir. Belirli nefeslerle yapılan akıcı ve doğal hareketlerle beden farkındalığı oluşur. Konsantrasyon ve zihinsel faaliyetlerin gelişimi ders sonrası yüksek tatmin ve yenilenmiş duygusu yaratır. •Kişinin ihtiyaç ve amaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan kişiye özel programlarla Pilates 7 ‘den 70’ e herkesin yapabileceği ve fayda görebileceği bir sistemdir. •Pilates hareketleri darbesiz, adeleyi kasıp hemen arkasından uzatarak fazla yüklenmeyi önleyen hareketlerdir. Kişinin gücü ölçüsünde kuvvet uygulanır. •Özel Pilates dersleri Reformer, Cadillac, Ladder Barrel, Chair, Spine Corrector, Barrel gibi özel aletlerle yapılmaktadır. Tüm hareketler de bu aletler üzerinde kişiye özel programlar uygulanmaktadır. •Pilates özel aletlerle yapıldığı gibi yerde matların üzerinde küçük aletlerle de yapılmaktadır. ( Top, Lastik Bant, Pilates Çemberi, Foam Roller vb.)

Devamı
BLOG | Spor Salonu Afyon | fitpoint | Kadınlara Özel Pilates ve Fitness Salonu
Web Tasarım İzmir © 2015